BYD Seal 06 ile hibrit gücünde yeni bir dönem başlıyor

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, BYD’nin araç gamına yeni bir ek daha yapıldığını duyurdu. Bu ek, Seal 06 adındaki yeni bir plug-in hibrit model olarak karşımıza çıkıyor. Seal EV ve Seal DM-i modellerinin altında konumlandırılan Seal 06, daha kısa gövdesiyle dikkat çekiyor ve BYD’nin ürün yelpazesinde daha alt bir konuma işaret ediyor.

Seal 06’nın ölçüleri; 4830mm uzunluk, 1875mm genişlik ve 1495mm yüksekliğinde. 2790mm’lik bir dingil mesafesine sahip olan aracın, Qin L modeliyle karşılaştırıldığında boyut açısından bir benzerlik gösterdiği ve BYD’nin ürün gamında “kız kardeş model” ilişkisi oluşturabileceği öngörülüyor.

BYD Seal 06 ile hibrit gücünde yeni bir dönem başlıyor

BYD’nin “deniz estetiği”ne olan bağlılığını sürdüren Seal 06, yumuşak ve pürüzsüz hatlarıyla ön plana çıkıyor. Büyük bir gülümsemeyi andıran ön ızgara ve petal şeklindeki jantlar, aracın estetik yapısını güçlendiriyor. Ayrıca, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir sürüş deneyimi sunmak adına standart, panoramik veya küçük boyutlarda sunroof seçenekleri mevcut.

Kaputun altında, 1498ml’lik motorun 74kW güç ürettiği ve aracın maksimum 180km/s hıza ulaşabildiği belirtiliyor. Seal 06’nın, BYD’nin beşinci nesil DM-i hibrit sistemine dahil olduğu ve Qin L ile temel teknolojiyi paylaştığı, ancak dış ve iç tasarım öğeleriyle farklılaştığı ifade ediliyor.

Hibrit teknolojisine giderek daha fazla yönelen otomobil üreticileri arasında, BYD’nin Seal 06 modeli, çevre dostu ve çok yönlü bir sürüş deneyimi arayan tüketicilere hitap eden önemli bir yenilik olarak öne çıkıyor. Seal 06’nın BYD’nin ürün hiyerarşisindeki stratejik konumlandırılması, plug-in hibrit araçlar arayan tüketicilere çeşitli seçenekler sunma taahhüdünü gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x